Počasí na Manawydanu je charakterizováno podnebím v jednotlivých oblastech, v kterých budou nastaveny podmínky podle druhu podnebí, které se tam vyskytuje.

Druhy počasí

Typy podnebí

Toto podnebí se vyskytuje na většině území Manawydanu. Vzduch je mírně vlhký, 60 – 70 % vzdušní vlhkosti. Teploty se pohybují od 20 – 30 ºC. Vyskytují se tu občasné přeháňky, deště, nebo i bouřky. Patří tu zalesněné oblasti porostlé klasickými lesy, louky, pole a většina obydlí.

Toto podnebí se nachází na pouštích. Vzduch je suchý a horký, 40 – 50 % vzdušní vlhkosti a prší velmi zřídka. Teploty se pohybují od 40 – 50 ºC.

Toto podnebí se nachází v oblastech s hojnou vegetací, skoro výhradně v deštných pralesech. Vzduch je tu vlhky, 80 – 90 % vzdušní vlhkosti. Teploty se pohybují od 30 – 40 ºC.

Toto podnebí se nachází na sněžných pláních. Vzduch je tu suchý, vzdušní vlhkost 40 – 50 % a chladný až mrazivý. Teploty se pohybují od -20 – 0 ºC. Vyskytuje se tu časté sněžení, případně sněhové bouřky.

Toto počasí vládne v oblastech, kde přechází mírné podnebí do arktického. Na některých místech se vyskytuje ještě sníh, zatím co na jiných je to chabá vegetace. Vzduch je tu mírně vlhký, vzdušní vlhkost 50 – 60 % a vyskytují se tu jak dešťové, tak i sněhové přeháňky. Teploty se pohybují od 0 – 20 ºC.