První věcí co je potřeba k chovu zvěře je samozřejmě nějaká ohrádka, ta se dá pronajmout v okolí města, případně je možnost si nějakou menší nechat přistavět.

Když máme ohrádku je potřeba domluvit nějakého krotitele a požádat ho aby ochočil dané zvíře a dovedl ho do vaší ohrádky, tam jej musí opět propustit.

Potřebné dovednosti

K chovu je potřeba dovedností farmářství a znalost zvěře. K úspěšnému rozmnožování je potřeba mít pár dané zvěře, tj. sameček a samička. Při větším počtu zvěře se vyplatí mít více samiček a klidně jediného samce, jeho reprodukční cyklus je daleko rychlejší než u samiček, takže je bez problému zvládne.

Z dovedností farmářství, všech farmářů kteří jsou na farmě (čím déle tím lépe) se počítá spousta věcí, včetně maximální hranice spokojenosti zvířat na farmě. Pokud je souhrnná dovednost farmářů nízká (vzhledem k obtížnosti chovu daného zvířete), klesá zvířeti spokojenost.

Farmář musí fyzicky na farmě strávit nějakou dobu (čím víc tím líp), jeho pobyt je zaregistrován. Z registrovaných pobytů se počítá výsledná dovednost, která se aplikuje pro celou farmu.

Zvíře, které máte na farmě, ale není přímo pod vaší kontrolou je možné znovu ochočit jak dovedností ochočování, tak dovedností znalost zvěře. Přes znalost zvěře to však zvládnou jen 3 farmáři, kteří pobyli na farmě nejdéle.

Co se dá chovat

Slepice - chov slepic není náročný ani na prostor v ohradě ani na zkušenostech farmáře, výhodou je že se snadno množí, produkce vajec je také vysoká. Ke slepicím je potřeba rozmístit po ohrádce hnízda, aby mely kam snášet vejce.

Ovce - také ne příliš náročné zvíře, produkuje vlnu , která se stříhá nůžkami .

Kráva - náročnější zvíře, hodně sežere, produkuje mléko , dojit se dá do jakékoliv nádoby (více o nádobách na stránce: Nádoby). Má velké požadavky na místo v ohradě.

Koně - Existuje několik druhů koní liší se vzhledem, cenou a samozřejmě náročností na chov. Nejlevnější je Brumby , nejvzácnější Morgan . Produkce hříbat je poměrně malá a často se stane že náklady na chov převýší prodejní cenu koně. Koně mají také velké požadavky na místo v ohradě.

  • Kromě koní se dají chovat i jiná jízdní/pracovní zvířata, jako jsou například raptoři různých druhů .
  • V budoucnu bude samozřejmě možné chovat i prasata , kozy , atd.
Chov jako takový

Jediné co je potřeba udělat je pravidelně se o zvěř starat, to znamená se co nejčastěji ukázat v ohrádce a chovanou zvěř tam navštěvovat. Bez svého pána klesá zvěři spokojenost, když klesne na 0 zvěř uhyne. Samozřejmě je také nutné aby zvěř měla v ohradě co žrát. Co které zvíře žere, aktuální spokojenost a hlad, zjistíte použitím dovednosti znalost zvěře na dané zvíře.

Nemoc - občas se stane, že některé ze zvířat onemocní, v takovém případě je potřeba ho vyléčit pomocí lektvaru zvířecí lék . Pokud je zvířat v ohradě mnoho opět jim začne klesat spokojenost.

Nově narozená mláďata musejí nejdříve dospět, což trvá několik dnů, než jsou schopna produkce a reprodukce. Pokud vám nedopatřením uteče zvíře z ohrady, je to nemilé, ale stane se, je potřeba zavolat na pomoc krotitele, zvíře opět ochočit, dotáhnout zpět do ohrady a tam propustit.

Výborným pomocníkem, který by neměl chybět v žádné ohradě je seník Senik.png, jedná se o krmítko, do kterého je možno vkládat neomezené množství slámy, zvěř si sama vezme kolik potřebuje a neválí se tak stohy slámy po ohrádce. Pro snazší manipulaci s velkým množstvím slámy lze použít vidle .

Pro MW wiki sepsal: Unkulunk